84-120 Władysławowo, ul. Władysława IV
Widzisz pożar? Zadzwoń!    998
[Rozmiar: 846 bajtĂłw] [Rozmiar: 846 bajtĂłw] [Rozmiar: 846 bajtĂłw]
 
[Rozmiar: 846 bajtĂłw]
 
 
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Księga Gości
  Kontakt

Galeria Zdjęć
  Akcje i wydarzenia
  Strażacy TSR OSP
  Sprzęt i remiza

O Jednostce
  Ochotnicza Straż Pożarna
  Terenowa Służba Ratownicza
  Zarząd
  Historia
  Informacje
  Media o Nas

Kontakt

TSR/OSP Władysławowo
ul. Władysława IV
84-120 Władysławowo

tel. 58 674-05-75

Witamy na naszej stronie internetowej


Terenowa Służba Ratownicza miasta Władyslawowo, wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną Władysławowo tworzą największą jednostkę ochrony przeciwpożarowej w gminie Władysławowo. Teren działań ratowniczych to miasto Władysławowo, a także odcinek drogi wojewódzkiej nr 216 Swarzewo - Kuźnica. Strażacy z Władysławowa najbardziej odczuwają sezon letni, kiedy to ilość wyjazdów zwiększa się kilkukrotnie w stosunku do innych miesięcy. Nasza jednostka dysponowana jest około dwustu razy rocznie, co czyni nas jedną z najaktywniej jeżdżących straży ochotniczych w powiecie. Pozdrawiamy!

02.11.2014 Kolizja drogowa, ul. Parkowa
Akcje Ratowniczo GaśniczeOkoło godziny 21.00 we Władysławowie miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem jednego samochodu osobowego. Na miejsce zadysponowano zastęp SLRt z naszej jednostki. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Kierująca samochodem osobowym nie odniosła żadnych obrażeń

       listopad 03 2014 12:37:16       czytaj dalej


30.10.2014 Ratownictwo zwierząt, ul. Portowa
Akcje Ratowniczo GaśniczeOkoło godziny 17:15 do SKKP w Pucku wpłynęło nietypowe zgłoszenie dotyczące prawdopodobnie uwiezionego kota. Zwierze miało znajdować sie pomiędzy falochronem, a jednym z kutrow rybackich. Na miejsce udał sie zastęp SLRt oraz GBA. Po rozpoznaniu strażacy stwierdzili, ze kot siedzi we wnęce znajdującej się w konstrukcji molo.

       listopad 03 2014 12:36:38       czytaj dalej


29.10.2014 Pożar samochodów, ul. Wyzwolenia
Akcje Ratowniczo GaśniczeW nocy około godz. 1:00 zastęp GCBA zadysponowano do pożaru samochodów na ulicy Wyzwolenia we Władysławowie. Strażacy gasili pojazdy dwoma prądami wody, jeden w celu obrony samochodu Mercedes Vito i drugi w celu ugaszenia palących się samochodów BMW i Polonez. Na miejsce skierowano także zastęp GCBA z JRG Puck który podał kolejny - trzeci prąd wody, oraz piany ciężkiej. Działania trwały ponad godzinę, a prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w jednym z pojazdów.

       październik 29 2014 15:43:56       czytaj dalej


28.10.2014 Materiały budowlane na jezdni, ul. Męczenników W.W.
Akcje Ratowniczo GaśniczePo godzinie 16.00 na ulicy Męczenników Wielkiej Wsi ( u zbiegu z ulicą Gdańską ) z jednego z samochodów dostawczych wysypało się kilkanaście kilogramów gruzu, oraz wiadra z materiałami budowlanymi. Zastęp SLRt udał się na miejsce celem usunięcia materiałów i posprzątania jezdni.

       październik 29 2014 15:40:10       czytaj dalej


21.10.2014 Pożar instalacji elektrycznej, Chałupy "POLARIS"
Akcje Ratowniczo GaśniczePo godzinie 3.00 w nocy dyżurny SKKP w Pucku przyjął zgłoszenie dotyczące pożaru instalacji elektrycznej na terenie pola namiotowego "Polaris" w Chałupach. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy GCBA z JRG i GCBA z naszej jednostki.

       październik 21 2014 13:07:32       czytaj dalej


19.10.2014 Fałszywy alarm, ul. Niepodległości
Akcje Ratowniczo GaśniczeO godzinie 6:07 dyżurny SKKP w Pucku zadysponował zastęp GCBA na ulicę Niepodległości, gdzie w jednym z hoteli system alarmowania pożarowego wykrył zagrożenie. Na szczęście okazało się, że dym który uaktywnił czujki pożarowe pochodził z papierosów palonych w pokoju hotelowym.

       październik 21 2014 13:06:44       czytaj dalej


17.10.2014 Ulatniający się gaz, ul. Starowiejska
Akcje Ratowniczo GaśniczeKilka minut po godz. 10.00 rano dyżurny Stanowiska Kierowania odebrał zgłoszenie dotyczące wyraźnie wyczuwalnego gazu w okolicy sklepu "Biedronka" przy ulicy Starowiejskiej we Władysławowie. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy SLRt z Pucka, Chłapowa i Władysławowa.

       październik 17 2014 12:39:21       czytaj dalej


16.10.2014 Pożar baru, Chałupy
Akcje Ratowniczo GaśniczePo godzinie 23.00 do SKKP w Pucku wpłynęło zgłoszenie o pożarze restauracji w Chałupach. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy : GCBA z JRG Puck, GBA z OSP Jastarnia, a także GCBA z naszej jednostki.

       październik 17 2014 12:38:38       czytaj dalej


10.10.2014 Udzielenie pomocy medycznej i zabezpieczenie dla LPR
Akcje Ratowniczo GaśniczeKilka minut przed godzina 16.00 dyspozytor Państwowego Ratownictwa Medycznego w Pucku odebrał zgłoszenie dotyczące mężczyzny z urazem głowy i podejrzeniem urazu kręgosłupa w mieszkaniu przy ulicy Morskiej we Władysławowie. Podjęto decyzje o skierowaniu na miejsce zdarzenia zespołu lotniczego pogotowia ratunkowego. Śmigłowiec wystartował z bazy w Gdansku Rebiechowie, podczas gdy SKKP w Pucku alarmowało nasza jednostkę o w/w zdarzeniu. Na miejsce wysłano dwa zastępy z naszej jednostki GBA i SLRt. Po przyjeździe na miejsce obu zastępów KDR udał sie na rozpoznanie do mieszkania, gdzie miał znajdować sie poszkodowany mężczyzna. W tym czasie zastęp GBA przygotowywał miejsce na lądowisko dla LPR'u. Przed przybyciem śmigłowca strażacy udzielili kwaliikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie. Dokonano wstępnej analizy stanu poszkodowanego, ratownicy wykonali badanie urazowe ktore wykazało patologiczna ruchomość barku prawego, a takze sporą ranę w części potylicznej głowy. Mężczyzna był wydolny krazeniowo - oddechowo. Na czas akcji ratowniczej skrzyżowanie ulic Spokojnej i Morskiej było całkowicie zamknięte dla ruchu, a oba zastępy wróciły do koszar chwile po godz. 17:00.

       październik 11 2014 12:33:44       czytaj dalej


08.10.2014 Pożar na działkach, ul. Żwirowa
Akcje Ratowniczo GaśniczeKilka minut po północy dyżurny Stanowiska Kierowania przyjął zgłoszenie dotyczące pożaru na terenie ogródków działkowych przy ulicy Żwirowej we Władysławowie. Na miejsce pożaru zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej : GCBA z Pucka, GBA z Chłapowa i GCBA z naszej jednostki. Po przyjeździe na miejsce naszego zastępu zastaliśmy pożar dużego drewnianego domku działkowego o powierzchni około 20m2. Na miejscu jako pierwsi byli strażacy z Chłapowa, którzy podawali prądy wody na palący się obiekt a także w obronie sąsiadujących budynków. Akcję gaśniczą utrudniał silny wiatr. Podjęto decyzję o wejściu do środka budynku celem przeszukania obiektu. W trakcie, gdy część strażaków gasiła z zewnątrz, dwójka strażaków weszła do środka budynku w aparatach ODO. Jak się okazało w płonący, obiekcie znajdował się pies, który na szczęście nie miał większych obrażeń i trafił w ręce zaniepokojonych właścicieli. Należy podkreślić zaufanie jakim darzą się wzajemnie strażacy z sąsiadujących jednostek, ponieważ jest to kolejne zdarzenie gdzie do płonącego budynku wchodzi para strażaków z różnych jednostek. Dzięki bardzo dobrej współpracy i wzajemnemu zaufaniu jakim darzymy strażaków z Chłapowa akcja przebiegła bardzo sprawnie i pracujący w środku budynku ratownicy wyszli po kilku minutach tłumiąc ogień. Na miejscu znajdował się także zastęp GCBA z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Pucka pod dowództwem asp. Marcina Karnowskiego, który sprawnie pokierował całą akcją gaśniczą.

       październik 08 2014 19:17:57       czytaj dalej


07.10.2014 Pożar budynku
Akcje Ratowniczo GaśniczeDzisiaj około godziny 10.00 do SKKP w Pucku wpłynęło zgłoszenie o pożarze niewielkiego budynku przy drodze wojewódzkiej 216 w kierunku Helu. Po przyjeździe na miejsce zastępu GCBA zastano pożar budki o powierzchni około 20m2. Strażacy przystąpili do gaszenia budynku podając dwa prądy wody. Na miejsce przyjechał także zastęp GCBA z JRG Puck. Do budynku weszli ratownicy w aparatach ODO , aby potwierdzić ze nie ma tam osób poszkodowanych. Na szczęście budynek był pusty.

       październik 07 2014 16:02:53       czytaj dalej


Strona 1 z 13 1 2 3 4 > >>
Logowanie


 Rejestracja                     

 Nie pamietasz hasła?
 Problemy z logowaniem?
Polecamy

Biuletyn Informacji Publicznej Komendy Powiatowej PSP w Pucku
Komenda G_ówna PSP w Warszawie
Komenda Wojewódzka PSP w Gda_sku
Klub Honorowego Dawcy Krwi Służb Mundurowych Powiatu Puckiego
Numer Alarmowy 112 w Polsce
Numer Alarmowy 112 dla dzieci
Europejski Numer Alarmowy 112
Szko_a G_ówna S_u_by Po_arniczej w Warszawie
Szko_a Aspirantów PSP w Poznaniu
Szko_a Aspirantów PSP w Krakowie
Centralna Szko_a PSP w Cz_stochowie
Stowarzyszenie In_ynierów i Techników Po_arnictwa
Przegl_d Po_arniczy
Ratowniczy bank wiedzy
© Copyright 2012 TSR OSP miasta Władysławowo. Wszelkie prawa zastrzeżone.                                                                                                           Wykonanie: Sebastian Goyke
[Rozmiar: 846 bajtĂłw]